15 kwiecień 2018

Z okazji 75. rocznicy powstania w warszawskim getcie i zburzenia Szpitala Ewangelickiego gościć będziemy w niedzielę, 22 kwietnia, grupę naszych współwyznawców z Niemiec, z Detmold.

O godz. 10:30 rozpocznie się w naszym kościele nabożeństwo z Wieczerzą Pańską, na którym kazanie wygłosi ks. Dieter Arends, superintendent ewangelicko-reformowanego Krajowego Kościoła Lippe.

Po nabożeństwie, o godz. 12:30, zapraszamy na koncert fortepianowy w wykonaniu wybitnego pianisty, dyrygenta i pedagoga, prof. Matitjahu Kelliga. Koncert odbędzie się w naszym kościele.

Po koncercie, o godz. 14:00, wraz z gośćmi z Lippe oraz przedstawicielami innych wyznań składać będziemy wieńce pod tablicą upamiętniającą Szpital Ewangelicki. Zapraszamy wszystkich naszych współwyznawców do udziału w tych uroczystych wydarzeniach!

O godz. 16:00 wyruszymy spod Pomnika Bohaterów Getta w marszu pamięci „Szlakiem Pomników Getta Warszawskiego”, organizowanym przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów. Serdecznie zapraszamy!

Matitjahu Kellig
Matitjahu Kellig urodził się w 1949 r. Wyższe wykształcenie muzyczne zdobywał w Stuttgarcie i Monachium, studiując m.in. u Claudio Arraua i Tatjany Nikołajewej. Po studiach pełnił funkcję docenta na wydziale fortepianu i muzyki kameralnej Uniwersytetu J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem, równocześnie prowadząc kursy i warsztaty mistrzowskie w Chinach, Malezji, Wietnamie, na Tajwanie, w Argentynie, Grecji, na Cyprze, we Włoszech i w Izraelu. Wielokrotnie występował na Bliskim Wschodzie, w Afryce, w Południowo-Wschodniej Azji, a także w niemal wszystkich krajach europejskich.
Od 1992 r. prowadzi klasę fortepianu w Wyższej Szkole Muzycznej w Detmold.