08 sierpień 2020

9. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps. 63, 2-9; Jr 1, 4-10; Flp 3, 7-14
Kaz. Mt 13, 44-46

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w środę 29 lipca 2020 r. zmarł w wieku 84 lat śp. prof. Andrzej Góralski. Prof. Góralski był matematykiem, metodologiem, teoretykiem twórczości i heurystą, profesorem Akademii Pedagogiki Specjalnej. Pogrzeb zmarłego odbędzie się w poniedziałek 10 sierpnia w rodzinnym grobowcu na starym cmentarzu w Łomży. W modlitwie łączymy się z Jego bliskimi – żoną, dwoma synami, córką i wnukami.

Zawiadamiamy również ze smutkiem, że w piątek 7 sierpnia w wieku 83 lat zmarł śp. Tadeusz Koska. Pogrzeb śp. Tadeusza Koski rozpocznie się w środę 12 sierpnia o godz. 12.00 w kościele a potem odprowadzimy zmarłego na nasz cmentarz przy ul. Żytniej 42. W modlitwie i bólu łączymy się z żoną, siostrą, synem i córką wraz z rodzinami.

W drugą rocznicę śmierci wspominamy śp. Tadeusza Piwowarczyka. Pamiętamy go jako człowieka niezwykle pracowitego, rzetelnego, uczciwego i solidnego, w pełni realizującego ideę protestanckiego etosu pracy i ewangelickich postaw życiowych. Wrażliwego na ludzką krzywdę i niesprawiedliwość społeczną. Starającego się pomagać innym i ich wspierać. Jego ukochanym miejscem na ziemi były mazurskie Wydminy, w których spędził wiele urlopów i miłych chwil. We wspomnieniu łączymy się z żoną i synem z rodziną.

1. Nabożeństwo w 10. Niedzielę po Trójcy Świętej, 16 sierpnia, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michal Jabłoński. W czasie nabożeństwa aktem chrztu przyjmiemy w poczet członków naszego Kościoła Davida Żurawskiego.
2. Dzisiaj, 9 sierpnia, transmisja nabożeństwa w TVP 3 o godz. 15.45 nadana będzie z kościoła ewangelicko-augsburskiego w Bąkowie. Kazanie wygłosi proboszcz ks. Karol Macura.
3. Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 466 zł.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie. Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.