02 styczeń 2021

Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim
Ps 100 Iz 61, 1-3.8-9 1 J 5, 11-13
Kaz.: Łk 2, 41-52

1. Nabożeństwo w Święto Epifanii, środę 6 stycznia, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński. Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską w niedzielę, 10 stycznia, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzą je ks. Anja-Désirée Lipponer z Kościoła Ewangelickiego Niemiec, która wygłosi kazanie, i ks. Michal Jabłoński.
2. Dyżury Diakonii są zawieszone. Z przewodniczącą Diakonii Marzeną Matejką można się kontaktować telefonicznie i mailowo.
3. Zajęcia środowe: studium biblijne i o nauce naszego Kościoła – odbędą się 6 stycznia o stałych porach.
4. Zajęcia przedkonfirmacyjne odbędą się w trybie zdalnym poprzez Skype, w czwartek, 7 stycznia, o godz. 19.00.
5. Transmisje telewizyjne nabożeństw z kościołów ewangelickich odbywają się w każdą niedzielę w TVP 3, o godz. 15.50. Dzisiaj nabożeństwo zostanie nadane z kościoła ewangelicko-reformowanego w Zelowie, nabożeństwo poprowadzi proboszcz parafii ks. Tomasz Pieczko.
6. W kancelarii parafii można nabyć: „Kalendarz ewangelicki 2021” w cenie 35 zł i „Z Biblią na co dzień 2021” w cenie 15 zł.
7. Ukazał się czwarty w tym roku numer kwartalnika „Jednota”. W numerze m.in.: ewangelickie głosy w sporze o aborcję, Kościoły wobec zmian klimatycznych, chrześcijańska lektura Biblii a dialog z judaizmem, Kościół ewangelicko-reformowany w dekadzie przemian, a także artykuły o tożsamości ewangelicko-reformowanej, pomocy społecznej i kolejnej części Katechizmu Genewskiego Jana Kalwina. Kwartalnik można nabyć w kancelarii parafii. Zachęcamy do wykupienia rocznej prenumeraty „Jednoty” na rok 2021 – 40 zł z wysyłką pocztową. Polecamy też wykupienie abonamentu internetowego „Jednoty”, który zapewnia roczny dostęp do wszystkich zasobów jednota.pl – zarówno aktualnego numeru, jak i numerów archiwalnych. Koszt abonamentu to 25 zł. Więcej informacji na www.jednota.pl.
8. Staraniem Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie ukazała się płyta CD z nagraniami muzyki Maxa Regera (op. 67, 69, 135a) na zabytkowych organach Schlag und Sohne w naszym kościele w znakomitej interpretacji prof. Christopha Bosserta. Płyta wydana w renomowanej firmie ARS SONORA jest dostępna w kancelarii Parafii w cenie 35 PLN. W celu nabycia płyty prosimy o umawianie się w kancelarii drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczną 22 636 99 45. Zapraszamy do kancelarii również w niedzielę po nabożeństwie.
9. Kolekta z nabożeństw świątecznych 24-27 grudnia 2020 r. wyniosła 1199 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 3 stycznia 2021”.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.